Buradasınız: Ana sayfa - SGK - SGK Hizmetleri

SGK Hizmetleri

Sosyal güvenlik kurumu  ( SGK ) son yıllardaki hizmetleri ve getirdiği yenilikler ile SGK ‘lı vatandaşlara daha fazla kolaylık sunmaktadır.Bu hizmetlerden biride vatandaşların elektronik ortamda işlemlerini yapabilmelerini sağlamaktadır.

SGK ; SSK , sgk sorgulama , ssk sorgulama , sgk hizmet dökümü , bağkur , emeklilik , genel sağlık sigortası , gelir testi ve daha bir çok konuda internet üzerinden hizmet vermektedir.

Özellikle Sgk sigortalıları ; hizmet günü , sgk prim günü gibi konulara artık daha kısa sürede ve uzun uğraşlar vermeden internet üzerinden ulaşabiliyorlar.Emekliler emeklilik işlemlerini artık daha zahmetsiz yapabiliyorlar.Artık uzun süren yazışmalar ve diğer işlemler için beklenmiyor.

Bütün bu gelişmeler ve verilen hizmetler vatandaşı bir çok anlamda rahatlatmış bulunuyor.Bunun yanında yapılan bu uygulamalar ve bunlara bağlı olarak sgk mevzuatları hakkında vatandaşların daha fazla bilgi sahibi olmaları , bir çok kanunsuz uygulamanında önüne geçiyor.

Vatandaşlar internet üzerinden istediklerinde sgk sorgulama veya ssk sorgulama yaparak sgk priminin ödenip ödenmediğini , sgk hizmet dökümü alarak emeklilik tarihlerini ve bununla beraber sgk sigorta girişlerinin yapılıp yapılmadığını görebiliyorlar.Bütün bu hizmetlerin yanı sıra uygulamaya 2012 yılında giren genel sağlık sigortası ( GSS ) ve gelir testi konularındada birçok bilgi vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Etiketler:

Comments are closed.

ido kredi