Buradasınız: Ana sayfa - Emeklilik - Ne Zaman Emekli Olabilirim? – Emeklilik Sorgulama

Ne Zaman Emekli Olabilirim? – Emeklilik Sorgulama

Ne Zaman Emekli Olabilirim? – Emeklilik Sorgulama

Birçok insan merak etmektedir Emekli olacağı zamanı.. Ne Zaman Emekli Olabilirim? sorusunun cevabını bu sayfada bulucağınız form ile bulabileceksiniz. Formda size sorulan sorulara cevap vererek, Emeklilik Sorgulama yapabilirsiniz.. Kendinize ait birkaçbilgiyi doldurarak Ne zaman Emekli olurum sorusunun cevabını alabilirsiniz.. Ek olarak Yorum formundanemeklilikle ilgili sorularınızı bize sorabilirsiniz.

 

Emeklilik Sorgulama

Sizlere vereceğimiz linkten Cinsiyetiniz,  Doğum Tarihiniz, Hizmete Başlama Tarihiniz gibi soruların cevapları doğru cevap vermeniz gerekmekte, ardından sizlere site tam anlamıyla kesin olmasa da en doğru cevabı verecektir..

Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Bu form ile kesin olarak emekli olacağınız tarih verilmez, sizin özel durumlarınıza göre bu tarih değişiklik gösterebilir..

Şimdi yapmanız gereken, Emeklilik Hesaplama sayfasına girdikten sonra yaşınız, ilk işe giriş tarihiniz ve doldurulması gereken prim gün sayısı bilgilerinize göre emekliliktarihinizi hesaplamak. Bu tablo son emeklilikyasasıgüncellemesine göre yapılmıştır. Özellikle son düzenlemelerden sonra bildiğiniz üzere, emeklilik yaşında çok oynamalar oldu. Örneğin erkekseniz 8 Eylül 1976′dan önce işe girmeniz, kadınsanız da 1 Nisan 1981 tarihinden önce işe girmeniz çok önemli. Eğer daha sonra işe girdiyseniz malesef emeklilik yaşınızda 3 ila 8 yıl arasında değişme olacaktır. Bu sebeple ilk giriş tarihiniz çok önemli. Ayrıca kesin emekliliktarihinizi E-Devlet Sistemi üzerinden de görüntüleyebilirsiniz. Bunun için E-Devlet ve Emekli Sandığı kategorilerimize başvurabilirsiniz. İlgili anlatımlar bu kategorilerde mevcuttur.

EmeklilikSorgulama için en doğru cevabı üstte verdiğimiz adresteki tablodan da aynı şekildeöğrenebilirsiniz.


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

ido kredi